O nás

Tréninky vedou:

Fara František 4.Dan Shotokan-ryu WKF,předseda oddílu, trenér a zkušební komisař III.tř.

Karate jsem se začal učit od roku 1992. V roce 1996 se stala mou základnou a útočištěm škola v Sokolově pod vedením Pavla Vaška, která stále funguje pod názvem karate-Do Shotokan Sokolov (https://karatedo-sokolov.wgz.cz), bohužel v roce 2012 zakladatel školy zemřel a převzali ji jeho nástupci a moji dlouholetí kolegové Miroslav Pitra 3. Dan Shotokan-ryu WKF a Tomáš Valena 2. Dan Shotokan-ryu WKF, kteří ví, že vždy budu patřit do této školy.  

Od začátku až po současnost jsem studoval u více než 8 učitelů (vždy styl shotokan a vždy při hostování), díky nimž jsem jsem si získal nadhled a to nejen v přístupu ,,učitel-žák" a tréninkových metodách v kata, kihonu, kumite, ale i celkového pohledu na trénink a karate. Stejně tak to probíhalo i u získávání žákovských stupnů až po mistrovské stupně (černý pás), co stupeň, to jiný zkušební komisař. Díky tomuto cestování za různými učiteli jsem také poznal Lenku Poórovou s kterou jsme si nakonec v roce 2013 otevřeli vlastní školu karate.

FOTO: zleva - Miroslav Pitra 3.Dan shotokan, Tomáš Valena 3.Dan Shotokan, Fara František 4.Dan Shotokan

Lenka Poórová 2.Dan Shotokan-ryu WKF, místopředsedkyně oddílu, trenér III.tř.

Cvičení karate jsem se začala věnovat v brzkém věku pěti let. V roce 1994 jsem byla oficiálně přijata do chebského sportovního klubu Karate Shotokan-ryu Cheb. Zde jsem prožila většinu mého sportovního karate života. Získala jsem kvalitní průpravu v základních technikách karate. Účastnila jsem se řady závodů v karate od těch nejnižších až po mistrovství republiky. Jsem několikanásobná přebornice Karlovarského kraje v kata i kumite. Na stupně vítězů jsem se propracovala i na mistrovství republiky. Nějaký čas jsem startovala na soutěžích (evropský open), kde se střetávaly různé bojové sporty, umění (karate, kickbox, taekwondo, kung-fu apod.). V rámci těchto klání jsem se stala několikrát mistryní Evropy. Jednou se mi podařilo získat titul vicemistryně světa. Odměnou mi byl po letech cvičení černý pás. Dnes dávám přednost nesportovní formě karate. Více se zajímám o karate jako o skutečné umění boje.

Dále s námi spolupracují

Miroslav Boguský 4.dan Shotokan-ryu WKF, 1x mistr světa, 7x více mistr světa, 13x mistr Evropy, profesionální karatista v oblasti kumite, který nám pomáhá dostat talentovanou mládež na vrchol

 

 

Tomáš Valena 3.Dan Shotokan-ryu WKF, předseda oddílu karate-do Sokolov.